Skip to main content

Moda może być kapryśnym światem. Niektórzy przychodzą i odchodzą szybko. Niektórzy zostają na krótkie wizyty, a niektórzy stają się naszymi nowymi najlepszymi przyjaciółmi.

Zrozumienie, jak działa moda, może pomóc w dokonywaniu mądrzejszych wyborów dotyczących mody.

Mody to moda, która przychodzi i odchodzi szybko, zwykle w sezonie lub w ciągu roku. To style, które przemawiają do wąskiej grupy kobiet. Zwykle skierowane do młodych, powtarzają się w długich cyklach. Młode kobiety postrzegają je jako coś nowego do eksperymentowania, podczas gdy starsze kobiety mówią, że tam były, zrobiły to i zwykle ignorują je za drugim lub trzecim razem. Styl militarny to przykład modowego szaleństwa.

Trendy to mody, które zostają na krótki pobyt, średnio trzy lata, ale mogą zostać kilka lat dłużej, na przykład goście, którzy decydują się na przedłużenie pobytu w Twoim domu. Pierwszy rok będzie bardziej ekstrawertyczną i dramatyczną wersją mody. W najbliższych latach będzie nieco stonowany. Jego miejsce zamieszkania zależy od branży detalicznej.

Przykładem tego jest obecny trend w blokowaniu kolorów, który trwa już drugi rok. Kolejne to krótkie spódniczki z przodu i długie spódnice z tyłu. Ten trend jest w końcowej fazie, ponieważ jest bardzo konserwatywny, z niewielkimi różnicami między przednim a tylnym obszyciem, aby zachęcić starsze kobiety do kupienia trendu.

Klasyka to ulubione style, które istnieją od wielu, wielu lat. Stały się klasykami, ponieważ ich style pasują do większości kobiet. Należą do nich linia princeska od pachy, ołówkowa spódnica, drapowane i drapowane dekolty oraz zapinany na guziki garnitur z przodu. Mogą się nudzić i sprawiać wrażenie głupkowatej kobiety uwięzionej w zakrzywieniu czasu. Aby dziś uzyskać jak największą wartość, muszą być albo bazą do dodania nowoczesnych bluzek lub kurtek, albo muszą być wykonane z ciekawych tkanin lub z niewielkimi różnicami w stylu.

Nowoczesna klasyka zacznij jako Trendy. Jego sprzedaż rośnie, ponieważ przyjmują je kobiety w każdym wieku, o różnych kształtach i rozmiarach. Projektanci rynku detalicznego mają zwycięzcę. Przykładami są topy skrzyżowane, linie princeski od środka ramion i drapowane płaszcze. Stały się nowoczesnymi klasykami, ponieważ rok po roku można je wymyślać na nowo w nieco innych i pochlebnych odmianach. Nowoczesne style klasyczne nie są statyczne. Ciągle się rozwijają.

Mody są głównie dla ekstrawertyków. Trendy zaczynają się dla ekstrawertyków, a następnie ulegają stonowaniu dla introwertyków. Nowoczesne klasyki sprawiają, że zarówno ekstrawertycy, jak i introwertycy czują się i wyglądają świetnie. Klasyki potrzebują nowoczesnych dodatków, aby nie były niechlujne.

Akcesoria, takie jak buty i torebki, mają również wariacje w modach, trendach i nowoczesnej klasyce.